МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Жално е што Чулев води партиска агенда наместо професионално да си ја работи работата

Ова е тажна слика за начинот на кој ВМРО и нивните кадри ги водат институциите последните неколку недели каде за жал во трка по екслузивни информации и овие лажни тези дека нивниот технички минситер се бори против кримнилаот и корупција, се доведе во опасност една сериозна акеција за борба против дрогата во меѓународен канал. Акцијата се работи од пред година дена додека Спасовски беше министер. За кило кокаин се загрози акцијата за која навистина требаше да се најдат 1.3 тони, изјави поранешниот советник на експремиерот Зоран Заев, Бојан Маричиќ.

-Тажна е сликата да видите дека по доаѓањето на Чулев во МВР има масовен проблем и за вадење на лични документи, лични карти и пасоши. Жалосно е партиските игри во министерствата како со Наќе Чулев така и со Рашела Мизрахи што се тераат лични и партиски агенди и се крши Уставот од страна на овие функционери кои го доведуваат во прашање работењето на овие институции се со цел изборите. Техничката влада и тие министри се таму за реализирање фер и демократски избори а не да се докажуваат дека се многу добри и да покажуваат нови политики. Во таа трка се прават вакви грешки и допрва ќе гледаме вакви грешки од министрите на ВМРО-ДПМНЕ, вели Маричиќ.

Поврзани вести

Станковиќ: Луѓето почнаа да го заобиколуваат прогресивниот данок, затоа го одложивме на 3 години

Viktor Jovanov

Заев: Мнозинството во Парламентот постигна историска победа врз криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ

Stefanija Kuzmanovska

МТСП: На работниците да не им се кратат трошоците, регулирани со колективен договор, или договор за вработување

Влатко Зорба

Пендаровски: Нема логика да се зборува за одложување на изборите(ВИДЕО)

Никола Поповски

Оливер Вархеји во посета на Северна Македонија

Никола Поповски

(ГАЛЕРИЈА) Протест пред УСЈЕ, оттаму велат дека ништо не кријат и постојано се отворени за граѓаните

Влатко Зорба