МАКЕДОНИЈА

Медицинска сестра од Охрид ја загуби битката со коронавирусот

Општата болница во Охрид денеска соопшти дека нивната колешка и медицинска сестра Дијана Димоска ја загубила битката со коронавирусот.

Според нивната објава, Димоска била родена на 29.09.1971 година во Загреб. Својот професионален ангажман го започнала во 1993 година на одделот ОРЛ, потоа во невропсхијатриски оддел, а последните години била дел од тимот во одделението за интерни болести.

 

Денес Општа Болница Охрид тагува 😢 Нашата медицинска сестра Дијана Димоска родена на 29.9.1971 во Загреб, ја загуби…

Gepostet von JZU Opsta Bolnica- Ohrid am Samstag, 26. September 2020

Поврзани вести

Рестриктивните мерки продолжуваат, укинувањето можеби од почетокот или средината на мај

Влатко Зорба

Денеска ќе се одржи ново рочиште за предметот „Рекет”

Берта Китинска

Заев: Вложуваме во енергетска независност и во еколошки извори на енергија

Никола Поповски

Царовска: Инвалидските пензии и посвојувањата главни извори за корупција

Ивана Рамаданова

Отворено писмо на здружението Нефрон до др. Филипче: Народот се воодушевува на Диневи, но многумина се запрашаа -што со моите органи после смртта?

Берта Китинска

МПЦ со апел до верниот народ да се почитуваат мерките за заштита за Задушница