МАКЕДОНИЈА Политика

Милошоски ќе биде нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ?

ВМРО-ДПМНЕ попладнево на Централен комитет ќе го избере новиот генерален секретар на партијата кој треба да го замени Игор Јанушев.

Неофицијално, според извори од партијата, најголеми шанси за нов генерален секретар има Антонио Милошоски.

Јанушев ја поднесе оставката пред десетина дена, со образложенбие дека тоа на седницата на Извршниот комитет го сторил од лични причини, но и дека останува верен на политиките на партијата.

Поврзани вести

Унгарските црни пари преку реклами на две фирми завршувале во про-опозициски медиуми

Влатко Зорба

Верниците од исламска вероисповед денеска го слават Рамазан Бајрам

Stefanija Kuzmanovska

Заев побара разбирање за новите мерки, можно е и затворање на угостителски објекти

Берта Китинска

Ахмети дава исказ пред хашките истражители во Приштина

Александар Петровски

Институциите имаат најмногу ограничено ниво на транспарентност во јавните набавки

Ивана Рамаданова

Славески: СДСМ сакаат да ги одложат изборите со надеж дека ќе ја поправат својата „крвна слика“

Влатко Зорба