МАКЕДОНИЈА

Министерот Филипче ќе пие кафе со неговата најголема обожавателка Лиде Лиде (видео)

Министерот за здравство Венко Филипче во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека веднаш после завршувањето на пандемијата, ќе пие кафе со неговата најпозната овожувателка Лиде.

Таа стана позната во јавноста преку коментарите на прес конференциите на министерот преку кои постојано го канеше на кафе и разговор.

Водителот кон крајот на емисијата го праша министерот: „Ваша гледачка на пресконференции со име Лиде Лиде постојано ве кани на кафе. Дали ќе пиете кафе со неа?“.

„Еве, веднаш штом ќе помине кризата. Да, ќе пијам“ – изјави Филипче низ насмевка во вчерашното интервју на „ТВ 21“.

Поврзани вести

Тројца позитивни на Ковид-19 во Домот за стари лица во Куманово

Берта Китинска

Пицула: Одбивањето на С. Македонија и Албанија е резултат на внатрешните случувања во Франција

МВР изврши претрес во домот на Палевски за да одземе “бомби”

МЗ: Починаа 7 лица, 383 новозаразени од 1.648 тестови

Влатко Зорба

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита бара дополнителни 16 отсто за сите вработени

user3

Во западните и јужните делови дожд, попладне врнежите ќе прекинат

Влатко Зорба