МАКЕДОНИЈА Политика

Мицкоски и Ахмети еден час разговарале во Собрание

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски и претседателот на ДУИ, Али Ахмети попладнево имале средба во Парламентот, јави телевизија Канал 5.

На средбата која траела еден час, двајцата разговарале за можностите за заедничка соработка и формирање на ново парламентарно мнозинство.

Поврзани вести

Лукаревска за „30 прашања со“: Најголема предрасуда за УЈП е дека „ние сме лошите“

Stefanija Kuzmanovska

Спасовски: Посветуваме внимание на здравствениот систем, вработуваме лекари и купуваме нова апаратура

Шахпаска: Сите кои се вклучени во згрижувањето на децата во градинка при најмал сомнеж за Ковид-19, веднаш да алармираат

Никола Поповски

ЕСМ: Прекината е праксата да се увезува скапа струја што ја практикуваше лидерот на опозициската партија

Општина Охрид: Буџетот за 2020 ќе биде над 1,2 милијарди денари

Никола Поповски

ЕСМ: ВМРО-ДПМНЕ се залага за двојно повисока цена на струјата

Никола Поповски