МАКЕДОНИЈА Политика

Мицкоски: Мислеа дека Венко Филипче ќе ги извади од политичкото мочуриште

„Никој не ги посакуваше изборите среде корона криза освен зоран Заев кој бесчувствително се однесуваше по тоа прашање“, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на 24 телевизија и додаде дека токму затоа прво СДСМ ќе бидат поразени, а потоа ќе се надмине и кризата.

„Мислеа дека народот ќе се обедини околу институциите, дека господинот Венко Филипче ќе биде  перјаницата која што ќе ги извади од политичкото мочуриште  и исклучиво од лукративни причини бараа брзи избори“, истакна Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ потенцираше дека  Европа ги затвори границите за нас затоа што сме некадарни и некомпетентни и лошо се справивме со кризата.

Поврзани вести

Заев на средба со министерката за внатрешни работи на Финска Охисало

Влатко Зорба

Заев-Баркбу: Северна Македонија има силен економски контекст за развој

Потпишан Колективниот договор за вработените во АНБ

Берта Китинска

“Рекет”: Обвинителката требаше да го убеди судот зошто бара исклучување на јавноста

Александар Тодески

Изборите ќе ги следат 2.709 домашни и странски набљудувачи

Мицкоски од Делчево: На 15 јули сите заедно да им покажеме како се сака Македонија