МАКЕДОНИЈА Политика

Мицкоски: Разочаран сум од Комисијата за заразни болести, предводена од директорот со политички амбиции Караџовски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција изјави дека за него не е сериозно да се препукуваат преку социјалните мрежи или да си пишуваат статуси и да се прозиваат преку портали со Заев.

„Ние сме единствената земја во светот, која го живее новиот бран на Ковид-19, а сето тоа е последица на лошото менаџирање на еден човек“, смета Мицкоски.

Според него, тој е разочаран од Комисијата за заразни билести и нивните проценки.

„Точно е, јас како и повеќето граѓани им давав поддршка, но повеќето таму се директори поставени од оваа власт, предводена од директорот со политички амбиции Караџовски. Тие ги сервисираат потребите и барањата на Бихаќка и Заев“, изјави Мицкоски.

Тој вели дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за избори кога и да се случат, но не може сега да зборува за датум за избори.

Поврзани вести

КСС: Платите во јавниот сектор да се усогласат со порастот на минималната плата

Влатко Зорба

Пицула ќе има задача да помогне да се деблокираат преговорите со ЕУ

Љаиќ за „Мал Шенген“: Испробавме сè, од омраза и национализам до војна, но сè уште не сме се обиделе да бидеме нормални и прагматични

Влатко Зорба

Единствена Македонија и Тврдокорни потпишаа Меморандум за стратешка соработка

Влатко Зорба

„Напред розово 2019 – чекори против ракот на дојка“ во Скопје

Влатко Зорба

Дука: Уште само едно лице од заразените на домашно лекување во Дебар

Берта Китинска