МАКЕДОНИЈА

Мицкоски слави роденден, добил изненадување од соработниците (фото)

Престедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден.

„Година повеќе, но и мудрост повеќе. Благодарност до моите соработници кои пријатно ме изненадија. Благодарност од се срце и до сите кои ми честитавте, а не успеав поради работните обврски да возратам. Моите желби се за подобро утре за секој еден човек, и развој на нашата Македонија! Тоа ќе го постигнеме обединети, целосно искрени и со срце за промени за нашата земја и иднина“, стои во Фејсбук објавата на Мицкоски.

Година повеќе, но и мудрост повеќе. Благодарност до моите соработници кои пријатно ме изненадија. Благодарност од се…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 29. September 2020

Поврзани вести

Балкоски: Во ДПМНЕ не остана ништо од идеологијата на ВМРО, целата идеологија премина во ВМРО-НП

Даниловски: Ковид-19 убива релативно малку

Никола Поповски

Проектот за седиштето на Универзитетот „Мајка Тереза“ го обезбеди МО, но МОН и ректорот не го потпишаа

user4

ДЗС ја продолжува потрагата по исчезнатото лице на Пелистер

Лукаревска и Костовски се повлекоа од директорските позиции: Кои се новите директори на УЈП и Службен весник?

Никола Поповски

Честитка од премиерот Заев по повод Денот на албанската азбука

Ивана Рамаданова