МАКЕДОНИЈА

Мицкоски уловен како се шета низ Водно. Дали продолжува да не ги почитува препораките? (фото)

Низ социјалните мрежи се споделува фотографија за која се тврди дека е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во друштво со неколку лица се шета низ природа.

Според коментарите на социјалните мрежи друштво на Мицкоски  му прави Владимир Нелоски, член на Извршен комитет на партијата се движат во природа, најверојатно на Водно.

Меѓувреме фотографија со поглед на Скопје, за која исто така се претпоставува дека е направена од Водно беше споделена и од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на неговиот Инстаграм профил.

И додека целата јавност вклучувајки ги сите влијателни лица секојдневно со свои примери апелираат до граѓаните да се остане дома, се чини дека за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ тоа како да не важи.

Во меѓувреме, Владимир Нелоски, на Фејсбук сподели дека на фотографијата се токму тие.

Поврзани вести

Заев со честитки за премиерот на Етиопија Ахмед кој стана овогодишен нобеловец

Влатко Зорба

Мисајловски: Можеби ќе беше подобро Владата да направи масовна кампања и да ги објасни правилата за гласање

За велигденските празници забрана за движење од петок во 16 часот до вторник 05 часот

Берта Китинска

(ГАЛЕРИЈА) Втор „продолжен“ полициски час – празно Скопје среде бел ден

Влатко Зорба

Јовановски: Одземената гардероба и лични предмети да бидат донесени и презентирани пред судот

Влатко Зорба

Синдикатот на пожарникари задоволен од зголемувањето на блок дотациите за плати во Предлог-буџетот

Влатко Зорба