МАКЕДОНИЈА

„Му пишав СМС за поддршка, а тој ми врати: ТИ СИ МИ ЕДНО ГОЛЕМО СРЦЕ“ …Познатите се простуваат од Вучиќ!

На социјалните мрежи голем број на колеги се простуваат од легендата на македонската музичка естрада Драган Вучиќ.

Драган беше композитор, пејач и шоумен за многумина тој беше голем човек..Дека луѓе навистина го сакаа и го ценеа говорат пораките за последно збогум кои ги напишаа познатите личности на социјалните мрежи.

Погребот на Драган Вучиќ,  ќе биде извршен утре, во 13 часот, на Градските гробишта, информираат од неговото семејство.

Не паметам кога прв пат сум се сретнал со него.Но, многу одамна.Паметам кога последен пат сум се слушнал со него….

Gepostet von Dragan B. Kostic am Montag, 4. Mai 2020

Откако дознав за неговата состојба и дека е хоспитализиран минатиот вторник, без размислување му пишав СМС за поддршка и…

Gepostet von Vladimir Blazev am Montag, 4. Mai 2020

View this post on Instagram

Крај на една ера 💔💔💔 не постои подобар начин да се одаде почит кон ликот и делото на еден човек како Драган Вучиќ. Неговиот ведар дух, непресушен оптимизам и желба за работа вечно ќе бидат запаметени од луѓето кои го познаваа. А тој , тој си го живееше животот како што тој сакаше…со песна, дружба, забава….јас знам дека истото ќе го прави и таму каде што е сега некои работи никогаш нема да се сменат. Патувај Вучко,нека ти е светол патот ,почивај во мир …и да…не заборавај да го поздравиш татко ми 🙏🙏🙏💔💔💔 Искрено сочувство до Весна и Мартин 💗

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

R. I. P. Dragan Vucic. Pocivaj vo mir moj Zvrle…

Gepostet von Goran Alachki am Montag, 4. Mai 2020

 

Поврзани вести

ДИК регистрира 31.107 неважечки ливчиња на вчерашните избори

Куќен притвор за четири лица за незаконско приватизирано земјиште

Личните карти и возачките дозволи ќе се доставуваат на домашна адреса

Зекири: Се случило ли во овие три години во медиумите да доминираат теми за меѓуетнички тензии?

Влатко Зорба

По Скопје, најмногу новозаразени во Свети Николе и Штип

Десет скопски општини со трицифрена бројка на заразени со коронавирусот