МАКЕДОНИЈА

МВР отвори случај, полицајка се сликала полугола во униформа (фото)

Одделот за внатрешна контрола поведе дисциплинска постапка против вработена во Министерството за внатрешни работи, откако се сликала полугола во униформа и фотографијата ја објавила на социјалните мрежи.

Иако затемнета, на фотографијата се гледаат ознаките на полицијата, откопчана кошула и краватата меѓу градите.

„Полициската службеничка е вработена во министерството пред 11 години, и работи во Одделот за гранични работи и миграции“, пишува А1он.

Од МВР кратко изјавија дека одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР постапува во врска со случајот.

Поврзани вести

Филипче: Влегуваме во нова фаза на менаџирање на целокупниот процес со пандемијата

Влатко Зорба

СДСМ и БЕСА објавија предизборна коалиција

Берта Китинска

Заев: Нема ништо поважно од враќање на правдата кај обесправените

Никола Поповски

Шкријељ: Градинките ќе бидат отворени кога ќе биде безбедно, дотогаш важат уредбите на Владата

Грција ги отвора границите за С. Македонија, но само еден премин ќе биде пуштен

ВМРО-ДПМНЕ: Преодна стратегија за справување со здравствено-економската криза во првите 100 дена од доаѓањето на власт