МАКЕДОНИЈА Хроника

МВР санкционира 528 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење  лична заштита на лицето, регистрирани се 528 прекршоци, информира Министерството за внатрешни работи.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Поврзани вести

Казна од по 1000 евра за 4 лица од Дебар кои не почитувале полициски час

Пронајдено е машко безживотно тело во Шар Планина

Берта Китинска

Власта преку буџетот за 2020 година, владата ќе се обиде да ги задржи младите во земјава

Во верижен судир на пет возила во Битола е повредено едно лице

Бројката се искачи на 48: Четиригодишно девојче и пет други лица заразени од коронавирус

Александар Тодески

Почувствуван земјотрес во Скопје

Берта Китинска