МАКЕДОНИЈА Хроника

МВР санкционира 680 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 680 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид -19.

Поврзани вести

Колку неработни денови ќе има во 2021 година?

Влатко Зорба

Официјално признавање на македонскиот јазик како официјален јазик на ЕУ

Камчев за „Рекет“: Му кажав сè на Заев, тој беше запрепастен

Влатко Зорба

Намален бројот на огнови на отворено во Скопје

Берта Китинска

Вархеји: Го поздравувам договорот постигнат меѓу двете главни политички партии во С. Македонија за одржување на изборите на 15 јули

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ да престанат со ширењето лаги, сакаат политички поени од коронавирусот

Viktor Jovanov