МАКЕДОНИЈА

МЗ: Одржувајте два метра растојание, на овој начин спасувате животи

Одржувајте два метра растојание кога одите во маркет или комуницирате со луѓе, посочуваат од министерството за здравство.

На овој начин го спречувате ширањето на коронавирусот и спасувате животи. Граѓаните во период на инкубација може да се преносители на болеста, а да не се свесни за тоа. Доколку имате симптоми, не се доближувајте до повозрасните, кои се во најголем ризик од овој вирус, велат од МЗ.

Поврзани вести

Филипче потврди дека Драган Вучиќ починал од коронавирус, бил хоспитализиран пред 8 дена

Берта Китинска

Д-р Каламарас со апел до граѓаните: Верувајте дека постои вирусот за да не се уверите самите!

Продолжување на забраната и посебниот режим на движење за Велигденските празници

Влатко Зорба

Вечерва невреме со ветер и дожд, од утре посвежо

Клиниката „Жан Митрев“ ја зголеми цената коронавирус тестовите

Влатко Зорба

Димковски: Ќе продолжиме со исплата на субвенциите и коректна комуникација со земјоделците

Христина Николовска