МАКЕДОНИЈА

На ГАК родилка позитивна на коронавирус

На Клиниката за Гинекологија (ГАК) во Скопје родилка од Куманово е позитивна на коронавирус.

Таа била породена со царски рез, а бебето пренесено на интензивна нега, информираат од Клиниката.

Медицинскиот персоналот ги презел сите потребни мерки според протоколот за заштита од вирусот.

Поврзани вести

Обвинувања за нерегуларности при промената на претседателот на Националната спортска федерација на глуви

Влатко Зорба

Земјава е во вонредна состојба: Владата, институциите и граѓаните пред голем предизвик

Филипче: Го решивме деценискиот проблем, лековите се достапни за граѓаните и кон крајот на месецот

Maja_Serafimova

Заев засега го нема во списокот на сведоци за „Рекет“, вели судијката Николовска-Масевска

Влатко Зорба

Словенски медиуми: Како парите на Орбан, пренесени во Словенија, завршија во Северна Македонија?

Никола Поповски

Мизрахи до Владата доставила информација за вработување лица со статус на деца без родители

Stefanija Kuzmanovska