МАКЕДОНИЈА

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државава

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопштија од Автомото сојузот.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Тоа посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Поврзани вести

Пендаровски: Мајчиниот јазик и неговата употреба е основно човеково право кое е универзално почитувано (ВИДЕО)

Заев за Зибери: Тој за 20 дена не може да го реформира ДУИ, нив им треба 4 години во опозиција за да бидат добра партија

Секоја родилка позитивна на коронавирусот во болницата во Куманово може сосем безбедно да се породи

Stefanija Kuzmanovska

Седат, Јасмина и министерот Филипче на повторна средба една година од кобната несреќа кај Ласкарци

Влатко Зорба

„Рекет“: Утре ќе биде објавена пресудата во големата сала на Врховен суд

Берта Китинска

Темелна дезинфекција на сите судници и останати простории во Основниот кривичен суд

Влатко Зорба