МАКЕДОНИЈА

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Лекар во Клиничката болница во Тетово пријавил дека бил нападнат од 32- годишен пациент по што интервенирала полицијата. Инцидентот се случил во текот на вчерашниот ден, по што напаѓачот бил хоспитализиран во скопска здравствена институција.

– Во 8 часот и 25 минути, 47-годишен лекар од тетовската Клиничка болница во СВР Тетово пријавил дека на Психијатриското одделение физички бил нападнат од 32-годишниот пациент К.И.од тетовско Боговиње, по што бил смирен и испратен за хоспитализација во скопска болничка установа, соопштија од СВР Тетово.

 

Поврзани вести

Директорот на Државниот архив: Имаме документи за признавање на македонскиот јазик

Никола Поповски

Алтернатива: Наставниот процес да започне од јануари

Никола Поповски

Текстилните работници ќе штрајкуваат во Штип, бараат подобри услови за работа

Влатко Зорба

Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19

Влатко Зорба

ЦИВИЛ: Продукцијата и ширењето лажни вести достигна ниво на индустриски размери

Никола Поповски

Алијанса за Албанците обвинува за непотизам кај ДУИ