МАКЕДОНИЈА

Николоски: Не би сакал да шпекулирам со датуми, нашиот предлог е крај на август, почеток на септември

Во интервју за „360 Степени“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски зборуваше за изборите и кога би можеле да се одржат.

Тој вели дека е несериозно да се зборува за избори и дека тоа треба да биде тема кога ќе дозволат здравствениот и економскиот предизвик.

„Јас не би сакал да шпекулирам со датуми, нашиот предлог е добро познат на јавноста, беше споделен на лидерската средба и тој е крај на август, почеток на септември, истиот соодвестува и со одредени владини функционери, коишто, нели, кажуваа дека тогаш ќе можат граѓаните повеќе да трошат и ќе е надминат коронавирусот“, вели Николоски

Тој ја обвини власта за несериозен, односно пр пристап кон справувањето со епидемијата.

Поврзани вести

Заев-Дукс: Унгарија е наш голем поддржувач во евроинтеграциите и економски соработник

Спасовски- Трудо: Ковид-19 е глобален предизвик и потребни се глобални одговори

Ова не е уште еден текст за коронавирусот: Розовата магија владее низ Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Берта Китинска

„Анима мунди“ до Чулев: Бараме да покажете подготвеност и професионалност, бараме насилството најстрого да се казни

Влатко Зорба

На патниот – правец Маврово – Дебар, забрана за сообраќај за камиони само

Берта Китинска

ОЈО поднесе обвинение за Јово Вангеловски за злоупотреба на службена положба