МАКЕДОНИЈА Политика

Николовски на презентација на проект „Проценка на ранливост од корупција во политиките и постапките за вработување“

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска ќе присуствува на презентацијата на проектот  „Проценка на ранливост од корупција во политиките и постапките за вработување, со посебен фокус на непотизам, кронизам и клиентелизам“.
Проектот е спроведен од Државната комисија за спречување на корупција и Транспаренси Интернешнл-Македонија.

Поврзани вести

Димитров: Годинава беше дипломатски плодна – се  заокружува членството во НАТО, а дојдовме и пред вратата на ЕУ

Никола Поповски

Секаде каде што ќе има слаба алка, ќе дојде до промена на раководните структури, вели Спасовски

Влатко Зорба

Казнети 455 лица за неносење маски

Кичевец не ги почитувал мерките за самоизолација, МВР му поднесе кривична

Стабилна е безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

Граѓаните што примаат пензија преку Еуростандард банка утре ќе добијат исплата