МАКЕДОНИЈА

Нова сеча на дрва на Патишка Река

Секоја година пред почнување на зимската сезона, Северна Македонија се соочува со проблем со дрвокрадците, кои осакатуваат голем број зелени површини.

Досега граѓаните алармираа за сеча на дрва на Шар Планина, а најновите фотографии објавени на Твитер се доказ дека оваа пракса се спроведува и во реонот Патишка Река, скопско.

Поврзани вести

Дерковски: Увидот на избирачките места ќе трае до четврток, ќе има промена на просториите за гласање

Филипче: Петнаесеттина семејства се носители на скоро 90 проценти од новите случаи

Влатко Зорба

На Велјановски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски ќе им се суди за организација на „27 април“

Реформа на МТСП: Социјален работник за секое семејство до извлекување од сиромаштија

user5

Обвинителството ќе ја истражува смртта на жената од Струга која беше позитивна на коронавирус

Влатко Зорба

Македонија по 11-ти пат се вклучува во акцијата Часот на планетата Земја