МАКЕДОНИЈА

Нови 67 случаи позитивни на Ковид 19 и еден починат во земјава

Од 868 направени тестирања има 67 позитивни пациенти на Ковид 19 и еден починат пациент, информираше министерот за здравство Венко Филипче.

Распоредот на новозаболените по градови низ Македонија сѐ уште се изработува и ќе биде готов во следните неколку часа, министерот кажа дека само во липковскиот регион има 11 нови случаи.

Поврзани вести

Трајановски: Шилегов, зошто сакаш да ја урнеш Универзална сала?

Полицискиот час од 22 од 5 часот, предлага Комисијата за заразни болести

МВР санкционира „диви тркачи“ на скопските улици

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило во Ваксинце

Костовски: Стечајот на Еуростандард е заговор 

Берта Китинска

Дуковски: Тврдам дека Боки не е во состојба да го следи судењето

Влатко Зорба