МАКЕДОНИЈА

Нови осум случаи со коронавирус во Косово, заразени вкупно 71 лице

Во Косово и Метохија денес се регистрирани осум нови случаи на коронaвирус, со шго бројот достигна до вкупно 71 лице.

Станува збор за случаи со контакт, од кои четири се од селото Доманеку во општина Малишево, три од Приштина и еден од Долен Стубл, во близина на Вучитрн, јавува РТК2.

Така, вкупниот број случаи на коронавирус во Косово и Метохија е 71, а едно лице е починато.

Поврзани вести

Меџикал оркестар и Џијан Емин, со концертна изведба на „Ну погоди!“

Влатко Зорба

Централен регистар: Отказ за Емил Јакимовски

Никола Поповски

Бишевац: Зошто да не биде Албанец премиер?

Александар Петровски

Скопје: Седум сообраќајки, тешко повреден патник во автобус

Ивана Рамаданова

Републичките тимови спроведуваат комплексни задачи за прва помош и извлекување на настраданите граѓани во Драч

Влатко Зорба

Дополнителна јулска испитна сесија за полагање правосуден испит