МАКЕДОНИЈА Хроника

Новороденче починало во Батинци

Новороденче, старо неколку дена, починало вчера во скопското село Батинци.

Како што соопшти МВР, случајот во Полициската станица Драчево бил пријавен вчера во 16:20 часот од страна на Итната медицинска помош, каде претходно околу 11:30 часот се јавил таткото Р.И. (27) од село Батинци и пријавил дека во неговиот дом починало неговото новороденче.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било предадено на обдукција.

Поврзани вести

Утрешната владина седница ќе се одржи во Охрид

Александар Тодески

Г.г. Стефан: Поминуваме низ период кој од нас бара послушност и воздржување, верниците да се молат во своите домови

Берта Китинска

Заев ќе се сретне со коалиционите партнери

Управен суд: Чулев законски делел решенија во МВР

Националниот совет за родова рамноправност бара повеќе жени во структурите на одлучување и извршната власт

Никола Поповски

Ахмети го информирал Мицкоски дека започнале преговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Никола Поповски