МАКЕДОНИЈА

Од коронавирус почина познатиот диџеј Ицко

Почина диџеј Ицко од Антена 5, по долго боледување од коронавирус.

Неговите пријатели и колеги му оддаваат сочувство на семејството на социјалните мрежи.

Диџеј Ицко на клупската сцена во Македонија ѝ е познат веќе повеќе 15 години.

Прогресивната музика е основен елемент на неговите миксови во комбинација со електро и вокални елементи кои прават интересна фузија и вистинско задоволство на „хаус“ музика.

Поврзани вести

Пендаровски оствари средба со албанскиот амбасадор Река

Александар Петровски

МВР: За неносење маски регистрирани 439 прекршоци

Берта Китинска

Макрадули: Македонија е шампион во реформи во енергетската политика, имаме значително намалување на бројот на денови со загаден воздух

Никола Поповски

Сите граѓани што скенираат фискални до петок ќе го добијат повратот на ДДВ

Влатко Зорба

Хоти не соопшти дали ќе се воведат ПЦР тестови за влез во Косово: „Во моментов состојбата е подобра кај нас“

Никола Поповски

Филипче: Целосно реновиран и за 30 отсто зголемен одделот за лекување на Клиниката за неврохирургија