МАКЕДОНИЈА

Од утре повремени врнежи од дожд, снег на повисоките планини

Времето во западните делови во земјава денеска ќе биде претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус 9 до минус 2, а дневната од 5 до 13 степени.

Во Скопје облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 7, а дневната ќе достигне до 6 степени.

Во недела попладне, во текот на ноќта и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. И во текот на следната седмица ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови.

Поврзани вести

Американската амбасадорка Бернс упати велигденска честитка

Берта Китинска

Бошковска Јанковски: За вработениот Јакимовски има дисциплинска постапка поради закани кон други вработени и кон мене

Никола Поповски

Казината и обложувалниците засега нема да се дислоцираат

„Немајките“ жестоко удрија по мајките, кои се жалат дека нема кој да им ги чува децата за да одат на работа

Берта Китинска

Шилегов: Обезбедени се 12 милиони евра за реконструкција на 20 улици низ Скопје

Никола Поповски

Каракачанов ќе го блокира стартот на преговорите на С. Македонија со ЕУ: „Тоа е позицијата на Бугарија и таа е многу јасна за Скопје“

Никола Поповски