МАКЕДОНИЈА

Од утре прекинува со работа жичарницата на Водно

Oд утре, петок (13.03.2020 год), нема да сообраќаат трите автобуски линии до средно Водно (25, 25А и 25Б), а со работа ќе прекине и Жичарницата.

Одлуката ќе важи во наредниот период, односно до идните одлуки согласно препораките и мерките за заштита и превенција од корона вирусот.

Поврзани вести

Жбогар: Усвоените закони ја потврдуваат заложбата на земјата за интеграција во ЕУ

Берта Китинска

Николовски: Ќе ги вратиме Македонците во истокот, младите ни требаат тука

Спасовски: Во последните денови имаме мал број на заразени возрасни лица, воведени се нови меки мерки

Никола Поповски

Спасовски-Герберих: Продолжува поддршката од Германија на патот на земјата во ЕУ

Сасоли: Во ЕУ не бише кажано „не“ туку дека се пролонгираат разговорите за датум за преговори

Влатко Зорба

Одбиена оставката на поротничката во ТНТ, понудено и е обезбедување

Viktor Jovanov