МАКЕДОНИЈА Хроника

Ограбена обложувалница во Скопје

Вчера околу 09.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ едно лице со закана со остар предмет од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Поврзани вести

Бугарскиот парламент: Кирил и Методиј се Бугари, а кирилицата e бугарска

Никола Поповски

Заев: Мицкоски му беше советник на Груевски, другите или беа во Собранието или пред Собранието на 27 април

Групирањата се ограничуваат, носењето маска на отворено ќе стане задолжително

Берта Китинска

Скопјани и викендов со автомобили на Водно – казнети 76 возачи

Берта Китинска

210 здравствени работници позитивни на Ковид 19 во земјава

Берта Китинска

Брнз: Партнерството меѓу САД и С. Македонија е исклучително силно и ние се радуваме на соработката со следната влада