МАКЕДОНИЈА

Опожарени три возила во Чаир

Запалена „корса“ опожарила уште две други паркирани возила 29 јануари , 2020 На 28.01.2020 во 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Отокар Кершовани” настанал пожар во патничко возило „опел корса” со скопски регистарски ознаки.

Според пријавеното, А.А.(21) од с.Мирковци, скопско, откако го паркирала возилото забележала чад кај хаубата. Од пожарот биле зафатени уште две патнички возила – „мерцедес”, сопственост на А.Р.(44) и „цитроен берлинго”, сопственост на Л.С.(66), двајцата од Скопје. Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

Поврзани вести

Филипче: Заштитете се себе и сите оние кои неуморно работат во служба на нашето општество

Состојбата со Ковид-19 во Велес стабилна, во изминатите 24 часа има регистрирано еден новозаболен

Во Кичево четворица кои имале контакт со заразеното лице со коронавирус се негативни

Сончево со локална облачност, температурата до 25 степени

Независната пратеничка група го разгледува Законот за ЈО, неделава ќе пресечат како ќе гласаат

Мицкоски: Закон за Јавно обвинителство подготвен од професори и експерти ќе биде прифатлив за ВМРО-ДПМНЕ

Александар Тодески