МАКЕДОНИЈА

Општина Карпош започнаа со четврта дезинфекција на влезовите од зградите

Комуналните служби на Општина Карпош започнаа со четврта дезинфекција на влезовите од зградите, во кои живеат повеќе од осум домаќинства.

-Се дезинфицираат влезните врати и делови од зградите, сандачињата, гелендерот и лифтовите со посебно средства за дезинфекција на јавни површини.Оваа активност на локалната самоуправа претставува дополнителна поддршка за заедниците на сопственици, куќни совети, во ек на пандемијатата на коронавирусот.Исто така, ги повикуваме сите куќни совети да продолжат и со тековното чистење и дезинфекција на влезовите.Сите сме одговорни за јавното здравје, велат од општина Карпош.

Поврзани вести

Трошоците на живот во ноември намалени за 0,1 отсто

Влатко Зорба

Охрид СОС: Новиот Закон за легализација на дивоградби е штетен

Ивана Рамаданова

Германија донираше 20 возила за македонската гранична полиција

Патникот што допатува од Дубаи и беше хоспитализиран на Инфективната клиника нема коронавирус

Берта Китинска

Филипче: Донација од 7500 брзи тестови во наредните десетина дена

Полицаец е пренесен на клиника по сообраќајка на возило на МВР

Никола Поповски