МАКЕДОНИЈА

Османи: Доброволно се пријавив за да помогнам како лекар

Вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук проофил напиша дека доброволно се пријавил да помогне како лекар било каде во државата.

„Денес се пријавив за доброволец за да помогнам како лекар секаде каде што Министерството ќе процени дека има потреба за тоа во било кој крај од државата“, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот Фесјбук профил.

Поврзани вести

Филипче: Се спремаме за лоши сценарија, имаме план за дополнителни рестрикции

Влатко Зорба

Исјановски за протоколите: Доаѓа студен бран и ризикот ќе биде многу поголем

Никола Поповски

Полицискиот час не го почитувале 59 лица, од нив приведени 32

Галетановски: Опомена пред тужба за советничката Попова која изнесе невистини за мене

Никола Поповски

Груби вели дека имаат многу добри планови за Зибери

Свети Сава (понеделник) неработен ден за граѓаните од српската заедница

Stefanija Kuzmanovska