МАКЕДОНИЈА Хроника

Осуденик бил ограбен во затвор

Во билтенот на МВР стои дека вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Идризово“ било пријавено дека во саботата во 1:30 часот осуденикот Д.Ј.(39) од Скопје со употреба на сила од осуденикот К.Ј.(54) од Скопје одзел пари.

„Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, соопштуваат од полицијата.

Поврзани вести

Во Куманово седум, a во Липково шест новозаболени лица од Ковид 19

Бесими: Ребалансот на буџетот е во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Никола Поповски

Владата со позитивно мислење за предлог-законот за субвенциониран студентски оброк

Влатко Зорба

Џафери: Со Законот за употреба на јазиците е создадена солидна основа во насока на јазичната рамноправност

Во Ресен: Се степале двајца браќа, па се вмешал и внукот

Берта Китинска

Костадинов: Мицкоски бара избори уште од 2 јуни 2018 година, а денес бега од нив