МАКЕДОНИЈА

Пендаровски денеска ќе изврши обиколка на припадниците на Армијата на јужната граница

Претседателот на Република Северна Македонија и врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски денеска ќе изврши обиколка на припадниците на Армијата стационирани на јужната граница на државата.

Потоа, како што соопшти неговиот кабинет, претседателот Пендаровски ќе го посети Транзитниот центар кај Гевгелија каде се врши регистрација на мигрантите. 

Поврзани вести

Сугаревски: Со 70 милиони евра од Светска банка ќе се градат и санираат локални патишта

Влатко Зорба

Шекеринска: Со овој закон се утврдени сите наши внатрешни механизми за практикување на членството во НАТО

Берта Китинска

Временска прогноза

МВР снемува обрасци за лични карти и возачки, недостасуваат и сообраќајни дозволи

Александар Тодески

Мицкоски: Ќе имаме историски најнизок рамен данок од 8%

Нови 160 случаи со Ковид-19, тројца починати

Никола Поповски