МАКЕДОНИЈА Хроника

Почина Амди Бајрам

На 64 годишна возраст почина Амди Бајрам.

Од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија (СРМ) за Канал 5 јавуваат дека тој на 64 годишна возраст починал во клиниката Филип II поради проблеми со срцето.

Поврзани вести

Богоевски: Сите ние ги живееме последиците од неодговорноста на мала група луѓе

Скопјанец ја нападнал својата мајка

Влатко Зорба

Заев: Со ДУИ решивме крупни прашања, првпат очекувам предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

Никола Поповски

#РаскажувамеЗаедно: Иницијатива на г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска и 5 Плус Фамилијата

Берта Китинска

Пендаровски: Лидерска средба во периодот меѓу 10 и 12 мај, ќе размислам за нови 30 дена вонредна состојба

Мицевски: Требаше да разговараат со нас ако сакаа една изборна единица десет дена пред Пржинска влада

Александар Тодески