МАКЕДОНИЈА

Почина Драган Вучиќ, причините за смртта се уште се непознати

Познатиот пејач, водител и телевизиско лице Драган Вучиќ починал на клиниките во Скопје на 65-годишна возраст.

Композиторот Љупчо Мирковски на својот Фејсбук профил објави проштални зборови за својот пријател. ,,За жал, ја изгуби битката. Почивај во мир другарче мое”.

Повеќе информации за причините за смртта се очекуваат во текот на денот.

Поврзани вести

МЗ: Буџетот за пациентите со дијабетес за 2020 година е 750 милиони денари

Ивана Рамаданова

Владата ќе одлучи дали ќе се забранат јавни собири и натпревари поради коронавирусот

Берта Китинска

Одронот кој утрово падна на патниот правец Дебар – Маврово е над 50 кубни метри камен и земја

Загаден воздухот во Скопје, кај Ректорат измерени 300 микрограми ПМ 10

Влатко Зорба

Владата го донесе Планот за управување со светското природно и културно наследство во Охридскиот регион

Stefanija Kuzmanovska

ВИДЕО: Натепани и избркани пратеници од сала, „спружување на насловна“ – Што остави дамка на работата на Собранието до сега

Александар Тодески