МАКЕДОНИЈА

Починаа пет пациенти од Ковид-19, регистрирани се вкупно 505 смрти случаи во земјава

Во последните 24 часа се направени 830 тестирања,  регистрирани се 75 нови случаи.

Денеска починаа 5 лица, пациент од Скопје (52г.), два пациенти од Куманово (55 и 82г.), пациент од Гостивар (62г.) и пациент од Охрид (64г.) Четири пациенти се починати во болнички услови, а еден вонболнички.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11202, бројката на оздравени пациенти е 7108, на починати е 505, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3589.

Поврзани вести

Пендаровски: Трајковски ќе го паметиме по неговата клучна улога во процесот на склучувањето на Охридскиот рамковен договор

Берта Китинска

Евакуирано средното уметничко училиште

Никола Поповски

Серијата која требаше да биде привиден спас за Груевски: Не e снимена ниту една епизода, а потрошени се 800.000 евра

Никола Поповски

Филипче: Маските задолжително да се носат, ракавиците не се неопходни

Берта Китинска

Заев до младите: Ве предизвикувам во име на иднината, борете се!

Влатко Зорба

Пендаровски и Макрон вечерва на заедничка маса за глобалните предизвици

Влатко Зорба