Категорија : Политика

Политика

Мицкоски: По победата ќе треба да ги засукаме ракавите да ја обновиме Македонија

Влатко Зорба
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден дека коалицијата што тој ја предводи, со поддршка на народот убедливо ќе победи на претстојните парламентарни избори. Потоа,...
Политика

Заев: Држете дистанца од Мицкоски и не му давајте шанса на режимот да не зарази

Влатко Зорба
„Знаете дека Мицкоски шеташе по кафани и теретани во време на забрани. Сега оди по собири со народот и допира храна, се поздравува со сите,...
Политика

Лукаревска: И во криза не баравме изговори, градиме, ги поддржуваме бизнисите, ги враќаме парите кај граѓаните

Влатко Зорба
Со граѓаните на општина Бутел носителката на изборна листа во ИЕ2 Сања Лукаревска, разговараше за приоритетните комунални прашања, за поддршата на бизнис секторот, за можностите...
Политика

Не сме исти како нив, ние носевме одлуки, тие се плашеа, изјави Заев од Крива Паланка

Влатко Зорба
„Времето на лажен патриотизам е минато. Јанушев слушаме жени ќе тепа, а зборува за родова еднаквост. Дурловски ќе се врати на местото на злосторот, таму...
Политика

Филипче: Донесовме навремени димензионирани мерки, избегнавме многу лоши сценарија

Влатко Зорба
„Сведоци сме како беше во Италија, колони на коли од брза помош не можеа да ги остават пациентите во болница, заради тоа што немаше место....
Политика

Мицкоски: Се обврзуваме на минимум 25 отсто поголема просечна плата во рок од еден мандат

Влатко Зорба
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од целосно неспособна и...
Политика

Заев: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Влатко Зорба
Лидерот на СДСМ Зоран Заев при денешната посета на Општата градска болница во Кавадарци заедно со министерот за здравство Венко Филипче најави дека секоја година...
Политика

Богојески: Очекувам сите крушевчани да гласаат за Македонски концепт!

Влатко Зорба
Никој повеќе и подобро не може да се грижи од мене за Крушево, кој сум родум од тука. Крушево е иселено и осиромашено. Потребна е...
Политика

Заев не исклучува постизборна коалиција со ДУИ

Влатко Зорба
Пријатели сме со петте соседи, целиот демократски свет ни е пријател, половина од нив веќе ја посетија Република Северна Македонија во изминатите две и пол...