Политика

Адвокатите на Јанева се разболеа, рочиштето се одложи за 23 јануари

Адвокатите на Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска денеска не се појавија на рочиштето за случајот „Рекет“.

Од адвокатската канцеларија на Кадиев велат дека тој до петок ќе биде на инфективна, додека на Фрчковска и е влошена здравствената состојба.

За неа судот побара да се донесе лекарска документација.

Судијата во случајот ја одложи расправата за четврток, 23 јануари за во 10.00 часот.

Во случајот „Рекет“ се обвинети поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски.

И.Р.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Мизрахи и Села на средба зборувале за Законот за употреба на јазиците

Влатко Зорба

Бибер за преговорите: Француската и холандската политика е несериозна и мотивирана од домашната политика и стереотипите

Влатко Зорба

Шпанија утре ќе го депонира ратификациониот инструмент во Вашингтон

(ВО ЖИВО) Прес конференција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев

Влатко Зорба

Туск: ЕУ ќе се наврати на проширувањето до мај 2020

Влатко Зорба

Лукаревска: Згрозена сум од непочитта и злоупотребата на било чија здравствена состојба

Влатко Зорба