Политика

Ахмети реши да му даде приоритет на СДСМ во преговорите за нова влада, вели Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски на денешната прес конференција информираше дека Ахмет на средбата го информирал дека ќе започне преговори со  СДСМ бидејќи таа е партијата која победила во македонскиот блок.

„Имавме едночасовна средба со Али Ахмети на која тој ме извести дека ќе започне преговори со СДСМ бидејќи таа е партијата која победила во македонскиот блок. Тој рече дека ќе му даде приоритет на СДСМ. ВМРО-ДПМНЕ  води  разговори и во оној момент кога ќе има договор за мнозинство ќе ја информираме јавноста“, изјави Мицкоски.

Поврзани вести

Мицкоски најави повлекување ако загуби на изборите

Ресурсниот центар на родители на деца со посебни потреби ги демантира ВМРО-ДПМНЕ и бараат извинување

Влатко Зорба

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска и затворена сметка

Заев: Со Договорот, Бугарија презеде обврска да не поддржи во ЕУ и НАТО процесите

user3

Вархеји: Определивме првична финансиска помош и начини за ублажување на социоекономските последици во С.Македонија

Влатко Зорба

Филипче кон колегите: Нашата работа е хумана, а вие сега тоа најдобро го покажувате

Влатко Зорба