Политика

Апасиев за Заев: Рака на срце, ме ислуша човекот

„Синоќа, сефте, се соочивме со Премиерот… Рака на срце, ме ислуша човекот, па и реплика ми зеде“, сподели Димитар Апасиев од Левица на својот фејсбук профил, споделувајќи видеото од својот настап во парламентот.

Инаку ставот на Левица е дека заменици-министри не треба да постојат и дека нивното место во системот треба да го преземат државните секретари, односно тие по функција да бидат заменици-министри.

Синоќа, сефте, се соочивме со Премиерот… Рака на срце, ме ислуша човекот, па и реплика ми зеде ;)#ЛевицаОдПарламент

Gepostet von Димитар Апасиев am Donnerstag, 24. September 2020

Претходно се пофали и дека пратеник на СДСМ за првпат му кажал здраво во ходник.

„Денес, сефте, пратеник на СДС ми рече “здраво” у ходник!? Да не сум го грешел нешто у животов?“, вели пратеникот од Левица, кој инаку е жесток критичар на сегашната Влада, како и на Заев.

Поврзани вести

Протоколот за едукативните центри денеска на Влада, за игротеките готов до следниот состанок на Комисијата

Влатко Зорба

СДСМ: Нема да дозволиме пропаднатиот спортист Мицкоски да ги попречи демократските процеси

Влатко Зорба

Петровска: Лицата на кои им е лошо, можат без никаква дозвола да се упатат во болница

Влатко Зорба

Ефтимов: Доколку се служиме со јазикот на ВМРО-ДПМНЕ, јавната критика и сарказмот произлегува од „сваровски судијата“

Берта Китинска

Заев: За изборите да се одржат на 15 јули, ќе треба да се прогласи нова вонредна состојба

Берта Китинска

Семејството на Чулев на државна сметка во Охрид