Политика

Арсовски: Кирацовски призна на суд дека бил на состанок за Старечки дом со Силјан Мицевски, Боки 13 и Петровска (ВИДЕО)

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ денеска по рочиштете за предмет во кој го тужи поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски за клевета поврзана со случајот „Рекет“, изјави дека тужителот признал дека бил на состанок за Старечки дом со бизнисменот Силјан Мицевски, Боки 13 и Наташа Петровска.

Ова, според Арсовски е една друга димензија на целиот случај вклучително и на случајот каде што тој е клеветен.

Поврзани вести

Заев: Нема да дозволиме повторно враќање во мрачното минато, нашето место е во ЕУ и НАТО!

Влатко Зорба

Мицкоски за РСЕ: Врз основа на Делчев ние сме создале држава, за него нема преговарање (ВИДЕО)

Влатко Зорба

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон за изменување на Законот за пензиско и инвалидско осигурување

user3

Заев: Нема да понесам оставката ако некој ги блокира процесите за донесување на законите, а без поднесување на оставката нема избори

Никола Поповски

Вељаноски: Нема економска оправданост и причина Собранието да има пет потпретседатели

Берта Китинска

Шпанија утре ќе го депонира ратификациониот инструмент во Вашингтон