Политика

Билт очекува долги преговори за формирање владина коалиција

Специјалниот пратеник на ОН за Балканот, Карл Билт на Твитер сподели дека ќе следат долги преговори за формирање владина коалиција, која, според него, би требало да биде верзија на досегашната.

– Претпоставувам дека ќе следат долги преговори за коалиција, но најверојатно ќе видиме верзија на сегашната влада и во текот на следните неколку години, како резултат на вчерашните избори, наведува Билт по вчерашните избори во Македонија.

Поврзани вести

Тавилах: Властите да не ги збунуваат луѓето во врска со коронавирусот

Влатко Зорба

Средба Поповски – Пичуљан во Загреб: Зголемената транспарентност ја враќа довербата на граѓаните во институциите

Влатко Зорба

Заев за Сител: По кризата со коронавирусот, веднаш започнуваме преговори со ЕУ

Влатко Зорба

Костадинов: Потребно е судство кое ќе испорачува правда, а не судство кое ќе застарува предмети

Никола Поповски

Заев за „бомбата“ со Шекеринска: Не потпаѓајте под политички притисок од никој

user3

Чулев: Притисокот е безкруполозно да ги казнуваме граѓаните за ограничувањето на движењето