Политика

Бугарите не уценуваат и условуваат бидејќи и попуштивме на Грција, вели Ристовски

Несвојствено е на приватникот да му се меша кој ќе вработува, не може владата да му се товари и да му дава нова регулатива со новата мерка за субвенционирање при вработување на Албанец  , вели Љупчо Ристовски лидерот на Интегра во „Само вистина“ на Канал 5.

Тој вели дека владата на СДСМ уште кога дојдоа на власт ги најавувала политиките за тоа како ние да одиме со наведната глава и свиткана кичма

-Сега и Бугарите не уценуваат и условуваат бидејќи во тоа успеа Грција.Тоа го вида и Албанците и затоа сега се случуваат овие работи и во власта. Ова е немоќ на јавната сцена. Кога гледате дека имате малцинска влада, треба да реагирате во изборниот модел, изјави Ристовски.

Поврзани вести

Спасовски: Јас не видов став на Мицкоски по кое било важно прашање за државата

Ако го слушаме ВМРО-ДПМНЕ нема да имаме избори до декември, вели Манчевски

Чавков од затвор упати порака: Можеме подобро, обновата доаѓа

Берта Китинска

Заев: Ќе имаме мала, ефикасна влада од одговорни и отчетни кадри

Александар Петровски

Пленковиќ: Одлуката за старт на преговорите со С. Македонија е политичко наследство на претседавањето на Хрватска со ЕУ

СДСМ: Историско покачување на платите на наставниците за нецел мандат

Влатко Зорба