Политика

Чулев наместо да ги спроведува законите, тој ги прекршува

Техничкиот минстер за внатрешни работи, Наќе Чулев не ги почитува пропишаните мерки воведени поради епидемијата одкоронавирус.

Тој беше фотографиран со симпатизери на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ, а на неа се гледа дека никој не носи маска, ниту одржува физичка дистанца.

– Наќе Чулев треба да ги скине сите казни изречени заради не носење маски и непочитување на мерките за заштита од коронавирусот. Точка, коментираат на социјалните мрежи.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8197, бројката на оздравени пациенти е 4326, на починати е 385, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3486.

Поврзани вести

Битиќи: Субвенции од државата за плати досега побарале 12.380 компании

Димовски: Собранието не работи он-лајн

Филипче: Владата ги прифати предложените мерки на Комисијата за заразни болести

Влатко Зорба

СДСМ: Мицкоски од кај бегалецот Груевски се врати со листа која нуди обнова на режим

Влатко Зорба

Дујовски за МИА: Ќе се провери имотната состојба на полициските службеници, дали е сразмерна со примањата во МВР

Влатко Зорба

СДСМ започнува со караванот трибини ,,На прав пат” (ВИДЕО)

Влатко Зорба