Политика

Димитриевски за наводната кривична против него: Класична злоупотреба на инструментите на власта

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски коментирајќи ги шпекулациите дека против него ќе биде поднесена кривична пријава, сподели дека тоа е „класична злоупотреба на инструментите на власта“.

Поврзани вести

Нови предлог-мерки за заштита од Ковид-19, откако бројот на новозаболени стана загрижувачки

Влатко Зорба

СДСМ: Во тек се сериозни разговори за формирање нова Влада

Берта Китинска

Филипче со поддршка за Велковски: Водиме максимална грижа за здравјето на нашите деца

Влатко Зорба

Столтенберг: Членството на Северна Македонија во НАТО е добро за целиот регион

Влатко Зорба

Лукаревска: Ова е прва собраниска дебата за избор на нова Влада во која нашата држава е членка на НАТО и започнува преговори со ЕУ

Заев изрази благодарност до амбасадорката Брнс за поддршката што САД континуирано ја дава на Северна Македонија