Политика

Димитров: Мислев Силјановска е „обланда“ на злосторничките политики, таа се покажа како нивен суштински дел (ВИДЕО)

„Мислев дека Силјановска е „обланда“ на злосторничките политики, низ кампањата се покажа како нивен суштински дел. Мислев е за вчера, таа била за политики од минатиот век“, изјави вечерва во гостувањето на Топ тема носителот на првата изборна единица на коалицијата „Можеме“, Никола Димитров.

– Вие трчате за партија која што меѓудругото има и обвинение за злосторничко здружување, втор пат сте кандидат, бевте претседателски кандидат сега сте прв во Скопје. Велите не сте член на партијата, но и јас не сум член и да го користиме истиот аршин, мојата кауза е македонската кауза и за неа работам во моментов, за таа кауза е коалицијата „Можеме“ и СДСМ“, рече Димитров.

Поврзани вести

Стојаноска: Во изборната кампања ќе понудиме решенија за проблемите на граѓаните

Груевски фотографиран на аеродром во Будимпешта (ФОТО)

Влатко Зорба

Царовска: Оваа програма што ја држам ќе ја оствариме 100 отсто бидејќи ќе се посветиме на домашната економија

Димковски закажа прес-конференција за објавената аудио снимка со негов советник

Влатко Зорба

Мицкоски не гледа причина за натамошно учество на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието

Влатко Зорба

Спасовски: Освен предлогот за МВР, немам други проблеми со предложените технички министри

Никола Поповски