Политика

Димитров: Türkiye dostlarımız, teşekkür ederiz!

„Благодарност до пријателска и сојузничка Република Турција за помошта за справување со пандемијата (заштитни маски, заштитни одела и тестови), за честитките за членството во НАТО и одлуката за отпочнување на пристапни преговори со ЕУ, како и за желбите за спокој и здравје!“, порача министерот за надворешни работи, Никола Димитров по помошта која пристигна денес на скопскиот аеродром.

Порака од Претседателот Ердоган низ зборовите на безвременскиот Руми: „Има надеж по очајот и многу сонца по темнината“., додава тој уатувајќи благодарност и на турски јазик: „Türkiye dostlarımız, teşekkür ederiz!“ (Ви благодарам, наши пријатели)

Поврзани вести

Апелациониот суд ќе одлучува за притворот на Боки 13

user3

Костадинов: Кариерата на Мицкоски е измамничка, не магистрирал и не докторирал во Италија и Германија (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Главни акценти од дискусијата во ПС на Советот на Европа за Северна Македонија

user4

По 15 години кандидатски статус, наместо датум, добивме нон-пејпер за нов начин на преговарање со ЕУ

Никола Поповски

Заев: Припадниците на републичките сили за заштита ја заслужуваат нашата највисока почит

Влатко Зорба

Спасовски до кумановци: Нема простор за паника заради полицискиот час

Влатко Зорба