Политика

Филипче: Формиран е Центар за дојка во Клиничката болница во Битола (ВИДЕО)

Со инсталирањето на новиот дигитален мамограф во Клиничката болница во Битола е формиран Центар за дојка.

„Со инсталирањето на новиот дигитален мамограф, во Клиничката болница во Битола веќе е формиран Центар за дојка. Тоа значи дека секоја жена на едно место може да направи мамографија, ехо преглед и магнетна резонанца. Превенираме болести на дојка. Ракот се лекува, ако навреме се открие. Ги приближуваме здравствените услуги до секоја жена, таа заслужува квалитетна здравствена заштита“, потенцираше министерот Филипче.

Поврзани вести

Спасовски за „Диво Насеље“: Нарачателите имале подмолна намера, но граѓаните не им дозволија да ја остварат

Локвенец: Вчерашниот избор на преодна влада на дело го покажа сето лицемерие и лажен патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Герберих: Преговарачката рамка за С.Македонија очекувам да започне во јуни, Владата да продолжи со реформите

Спасовски со претставници на „Макам-транс“: Важна е солидарноста од сите страни, дијалогот носи решенија

Шекеринска: Дали идниот премиер ќе биде Македонец или Албанец, тоа воопшто не е важно

Жбогар: Пописот треба да биде ослободен од политичко влијание

Влатко Зорба