Политика

Филипче: Се чудам со каква леснотија Мицкоски ја лаже јавноста

Се чудам со каква леснотија Христијан Мицкоски ја лаже јавноста дека сме имале тестови за само еден ден, реагира на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на „Канал 5“ ТВ.

Тој уверува дека тестови има и постојано се набавуваат резерви

Поврзани вести

Заев-Шидер: Веруваме дека преку отпочнување на преговорите со ЕУ, ќе се оствари клучниот чекор кон реализација на нашата стратешка цел

Османи: Заедничка е констатацијата дека изборите треба да се одложат

Влатко Зорба

Трамп се понуди да посредува меѓу Турција и Курдите

Влатко Зорба

САД разочарани од неотпочнувањето преговори на ЕУ со Северна Македонија

Влатко Зорба

(ВО ЖИВО) Изјави по лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Димитров: Нам ни требаат македонскиот јазик и идентитет, околу таа работа не може да се преговара

Влатко Зорба