Политика

Гаши: Официјалното членство во НАТО големо признание за сите граѓани на нашата земја

Официјалната информација дека Северна Македонија станала и формална, полноправна и рамноправна членка на НАТО, е големо признание за сите граѓани на нашата земја, вели Африм Гаши, претседател на Алтернатива.

„По овој повод сакам да им честитам на сите граѓани за изразената поддршка во овој процес, а тука сакам да споменам дека сум посебно горд што водам една партија која – со своето учество на политичката сцена и во извршната власт – и дирекно придонесе за исполнување на стемежот на низа генерации пред нас.

Честитки и успех во интеграцијата во ЕУ“, соопштува Гаши.

Поврзани вести

Власта за избори на 21 јуни, опозицијата за крај на лето

Министерот Филипче: Со зголемувањето на платите овозможуваме достоинствени услови за работа на здравствените работници

Влатко Зорба

СДСМ: Цела држава се бори против коронавирусот, само фрустрираниот Мицкоски очајно шири лажни вести

Влатко Зорба

Продолжува собраниската расправа за заемот за автопатот Кичево-Охрид

Влатко Зорба

Силјановска Давкова: Правната професија поради СДСМ влегува во зоната на самракот

Берта Китинска

Спасовски на Самитот ЕУ – Западен Балкан: С.Македонија ќе остане посветена на фундаменталните реформи и ќе продолжи да придонесува за Европската безбедност