Политика

Хоџа: Нема да има преговори меѓу БЕСА и ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Арјанит Хоџа, генералниот секретар на движењето БЕСА, во интервју за „360 Степени“, ја коментираше изјавата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Јанушев кој рече „можеби“ на прашањето дали партијата преговара за предизборна коалиција со БЕСА.

„Одговорот не може да биде можеби или не, или има или нема преговори. Јас можам да истакнам со целосна одговорност дека нема предизборни преговори меѓу движењетото БЕСА и ВМРО-ДПМНЕ и мислам дека во оваа фаза и со оваа реторика која ја има изразено ВМРО е несериозен таквиот пристап, објавувањето на веста или спинот. Јас тука јавно кажувам, ниту имало преговори, ниту пак има преговори“, вели Хоџа.

Поврзани вести

Систина: Брзите тестови се одобрени од холандската Влада, ќе поднесеме кривична пријава за загрозување на јавното здравје

Влатко Зорба

Јанчев нема да учествува во кампањата за изборите

Влатко Зорба

Мицкоски на Заев и Ахмети денеска ќе им предложи нов предлог за МВР

Никола Поповски

Заев: На секој му е јасно дека Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за јавнoто обвинителство

Влатко Зорба

Владата денеска ќе ја одржи 161 седница

Maja_Serafimova

Османи: Доколку ЕУ не одговори позитивно на напредокот на Северна Македонија, ќе го поткопа сопствениот кредибилитет

user4